Przegląd domowej maszyny do szycia Janome E1015

Fotorelacja z przeglądu maszyny Janome E1015

Sprawdzimy ustawienie chwytacza. W tym celu zdejmujemy plastikową obudowę.

Otwieramy klapkę.

Wyjmujemy bębenek.

Otwieramy zabezpieczenie bieżni chwytacza.

Kładziemy maszynę na bok i możemy wyjąć bieżnie.

Przy takim rodzaju chwytacza ustawienie robimy w prawym położeniu igły, ale niestety w tej maszynie nie ma takiej możliwości i musimy skorzystać z szycia zygzakiem (ustawienie C)

Zmieniamy igłę na nową.

Kręcąc kołem do siebie (w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara), patrzymy jak ustawiony jest chwytacz względem igły.

W przybliżeniu widać, że jest wszystko w porządku.

Delikatna regulacja naprężenia bębenka a robi się ją przy pomocy tej śrubki (odkręcając luzujemy, przykręcając naprężamy)

Trzymając za nitkę bębenek powinien pomalutku opadać do dołu ale w praktyce wygląda to różnie.

Dół można złożyć i w miejsce gdzie chodzi chwytacz po bieżni należy nalać odrobinę oleju wazelinowego.

Zdejmiemy górną obudowę aby nasmarować maszynę na górze. W tym celu wyjmujemy zaślepkę i odkręcamy śrubę na gwiazdkowy śrubokręt.

Przy zdejmowaniu stopka powinna być opuszczona.

Naszym oczom ukazuję się środek maszyny.

Smarujemy wszystkie elementy które są w ruchu (w szczególności igielnicę) i również stosujemy do tego olej wazelinowy.Kręcimy kołem aby olej się dobrze rozprowadził.

Pozostaje nam złożyć maszynę i przeszyć trochę na brudno, gdyż olej może pobrudzić materiał.

To wszystko, maszyna wróciła do właściciela.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. kokodin pisze:

  też mam Juno i muszę powiedzieć że przy normalnej pracy u mnie poluzowały się śrubki trzymające ten pałąk w którym jest dioda i cała przednia cześć maszyny zaczęła skakać jak głupia
  też musiałem odkręcić frontową śrubkę żeby się tam dostać. swoja drogą trochę głupio zrobione jest to z tymi koreczkami do śrubek
  wygląda ładniej i serwis wie kiedy ktoś był już w środku, ale z drugiej strony niektóre rzeczy jak taki przegląd i smarowanie można spokojnie zrobić samemu , jest to nawet w instrukcji.

  Tak z ciekawości, jak często ten model gubi ustawienie igły i się rozregulowuje? Mam moja prawie rok a od jakiegoś czasu robi się nieco “złośliwa” i jestem ciekawy czy nic się w środku nie zluzowało.

  • pchelek.pl pisze:

   Fakt jest to w instrukcji, ale serwis może na gwarancji się do tego przyczepić … Przy odkręcaniu śrub też się je uszkadza i widać czy były odkręcane, ale z reguły są gdzieś plomby.
   Jakby coś w środku w maszynie się odkręciło to już by przestała szyć, widać to w ostatnim moim wpisie. Nowa maszyna użyta kilka razy i wyszedł błąd montażowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *